VLF10045T-1R5N9R0
Power Inductors 1.5uH 30%
product image
VLF10045T-1R5N9R0 Picture
SeekIC No. : 001184046 Detail
VLF10045T-1R5N9R0: Power Inductors 1.5uH 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF10045T-1R5N9R0
Quick Details
Inductance : 1.5 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 9 Amps Maximum DC Resistance : 6.8 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 10 mm W x 9.7 mm L x 4.5 mm H
Q Minimum :
Shielding :
Tolerance : 30 %
Inductance : 1.5 uH
Maximum DC Current : 9 Amps
Maximum DC Resistance : 6.8 mOhms
Dimensions : 10 mm W x 9.7 mm L x 4.5 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF10045T-1R5N9R0
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.5H
Tolerance±30%
Package / Case0.394" L x 0.382" W x 0.177" H (10.00mm x 9.70mm x 4.50mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 9A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)6.800 mOhm Max