VLF10045T-2R2N7R4
Power Inductors 2.2uH 30%
product image
VLF10045T-2R2N7R4 Picture
SeekIC No. : 001183897 Detail
VLF10045T-2R2N7R4: Power Inductors 2.2uH 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF10045T-2R2N7R4
Quick Details
Inductance : 2.2 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 7.4 Amps Maximum DC Resistance : 10.2 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 9.7 mm W x 10 mm L x 4.5 mm H
Q Minimum :
Shielding :
Tolerance : 30 %
Inductance : 2.2 uH
Maximum DC Current : 7.4 Amps
Maximum DC Resistance : 10.2 mOhms
Dimensions : 9.7 mm W x 10 mm L x 4.5 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF10045T-2R2N7R4
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.2H
Tolerance±30%
Package / Case0.394" L x 0.382" W x 0.177" H (10.00mm x 9.70mm x 4.50mm)
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Current 7.4A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)10.20 mOhm Max