VLF10045T-470M1R9
Power Inductors 47uH 20%
product image
VLF10045T-470M1R9 Picture
SeekIC No. : 001183873 Detail
VLF10045T-470M1R9: Power Inductors 47uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF10045T-470M1R9
Quick Details
Inductance : 47 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1.9 Amps Maximum DC Resistance : 112 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 9.7 mm W x 10 mm L x 4.5 mm H
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Shielded
Inductance : 47 uH
Maximum DC Current : 1.9 Amps
Maximum DC Resistance : 112 mOhms
Dimensions : 9.7 mm W x 10 mm L x 4.5 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF10045T-470M1R9
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47H
Tolerance±20%
Package / Case0.394" L x 0.382" W x 0.177" H (10.00mm x 9.70mm x 4.50mm)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 1.9A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)112.0 mOhm Max