VLF10045T-4R7N6R1
Power Inductors 4.7uH 30%
product image
VLF10045T-4R7N6R1 Picture
SeekIC No. : 001183902 Detail
VLF10045T-4R7N6R1: Power Inductors 4.7uH 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF10045T-4R7N6R1
Quick Details
Inductance : 4.7 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 6.1 Amps Maximum DC Resistance : 15 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 9.7 mm W x 10 mm L x 4.5 mm H
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Shielding : Shielded
Inductance : 4.7 uH
Tolerance : 30 %
Maximum DC Resistance : 15 mOhms
Maximum DC Current : 6.1 Amps
Dimensions : 9.7 mm W x 10 mm L x 4.5 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF10045T-4R7N6R1
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7H
Tolerance±30%
Package / Case0.394" L x 0.382" W x 0.177" H (10.00mm x 9.70mm x 4.50mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 6.1A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)15.00 mOhm Max