VLF12060T-100M6R2
Power Inductors 10uH 20%
product image
VLF12060T-100M6R2 Picture
SeekIC No. : 001191844 Detail
VLF12060T-100M6R2: Power Inductors 10uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF12060T-100M6R2
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 6.4 Amps Maximum DC Resistance : 16 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 9.7 mm W x 17 mm L x 11 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 10 uH
Maximum DC Current : 6.4 Amps
Maximum DC Resistance : 16 mOhms
Dimensions : 9.7 mm W x 17 mm L x 11 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF12060T-100M6R2
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±20%
Package / Case0.472" L x 0.461" W x 0.236" H (12.00mm x 11.70mm x 6.00mm)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 6.2A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)16.00 mOhm Max