VLF12060T-101M1R9
Power Inductors 100uH 20%
product image
VLF12060T-101M1R9 Picture
SeekIC No. : 001183800 Detail
VLF12060T-101M1R9: Power Inductors 100uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF12060T-101M1R9
Quick Details
Inductance : 100 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1.9 Amps Maximum DC Resistance : 152 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 12 mm W x 11.7 mm L x 6 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 100 uH
Maximum DC Current : 1.9 Amps
Maximum DC Resistance : 152 mOhms
Dimensions : 12 mm W x 11.7 mm L x 6 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF12060T-101M1R9
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance100H
Tolerance±20%
Package / Case0.472" L x 0.461" W x 0.236" H (12.00mm x 11.70mm x 6.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 1.9A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)152.0 mOhm Max