VLF12060T-150M5R0
Power Inductors 15uH 20%
product image
VLF12060T-150M5R0 Picture
SeekIC No. : 001183898 Detail
VLF12060T-150M5R0: Power Inductors 15uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF12060T-150M5R0
Quick Details
Inductance : 15 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 5 Amps Maximum DC Resistance : 26 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 12 mm W x 11.7 mm L x 6 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 15 uH
Maximum DC Current : 5 Amps
Maximum DC Resistance : 26 mOhms
Dimensions : 12 mm W x 11.7 mm L x 6 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF12060T-150M5R0
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15H
Tolerance±20%
Package / Case0.472" L x 0.461" W x 0.236" H (12.00mm x 11.70mm x 6.00mm)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 5A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)26.00 mOhm Max