VLF12060T-221M1R3
Power Inductors 220uH 20%
product image
VLF12060T-221M1R3 Picture
SeekIC No. : 001184027 Detail
VLF12060T-221M1R3: Power Inductors 220uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF12060T-221M1R3
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 220 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1.3 Amps Maximum DC Resistance : 352 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 12 mm W x 11.7 mm L x 6 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 220 uH
Maximum DC Current : 1.3 Amps
Dimensions : 12 mm W x 11.7 mm L x 6 mm H
Maximum DC Resistance : 352 mOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF12060T-221M1R3
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance220H
Tolerance±20%
Package / Case0.472" L x 0.461" W x 0.236" H (12.00mm x 11.70mm x 6.00mm)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 1.3A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)352.0 mOhm Max