VLF12060T-2R7N100
Power Inductors 2.7uH 30%
product image
VLF12060T-2R7N100 Picture
SeekIC No. : 001185292 Detail
VLF12060T-2R7N100: Power Inductors 2.7uH 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF12060T-2R7N100
Quick Details
Inductance : 2.7 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 10 Amps Maximum DC Resistance : 6.4 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 12 mm W x 11.7 mm L x 6 mm H
Tolerance : 30 %
Inductance : 2.7 uH
Maximum DC Current : 10 Amps
Maximum DC Resistance : 6.4 mOhms
Dimensions : 12 mm W x 11.7 mm L x 6 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF12060T-2R7N100
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.7H
Tolerance±30%
Package / Case0.472" L x 0.461" W x 0.236" H (12.00mm x 11.70mm x 6.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 10A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)6.400 mOhm Max