VLF12060T-330M3R4
Power Inductors 33uH 20%
product image
VLF12060T-330M3R4 Picture
SeekIC No. : 001183783 Detail
VLF12060T-330M3R4: Power Inductors 33uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF12060T-330M3R4
Quick Details
Inductance : 33 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 3.4 Amps Maximum DC Resistance : 53 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 12 mm W x 11.7 mm L x 6 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 33 uH
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Maximum DC Current : 3.4 Amps
Maximum DC Resistance : 53 mOhms
Dimensions : 12 mm W x 11.7 mm L x 6 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF12060T-330M3R4
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance33H
Tolerance±20%
Package / Case0.472" L x 0.461" W x 0.236" H (12.00mm x 11.70mm x 6.00mm)
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Current 3.4A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)53.00 mOhm Max