VLF12060T-3R9N9R0
Power Inductors 3.9uH 30%
product image
VLF12060T-3R9N9R0 Picture
SeekIC No. : 001184047 Detail
VLF12060T-3R9N9R0: Power Inductors 3.9uH 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF12060T-3R9N9R0
Quick Details
Inductance : 3.9 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 9 Amps Maximum DC Resistance : 8.4 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 12 mm W x 11.7 mm L x 6 mm H
Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 9 Amps
Inductance : 3.9 uH
Maximum DC Resistance : 8.4 mOhms
Dimensions : 12 mm W x 11.7 mm L x 6 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF12060T-3R9N9R0
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.9H
Tolerance±30%
Package / Case0.472" L x 0.461" W x 0.236" H (12.00mm x 11.70mm x 6.00mm)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 9A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)8.400 mOhm Max