VLF3010ST-100MR53
Power Inductors 10uH 20%
product image
VLF3010ST-100MR53 Picture
SeekIC No. : 001183790 Detail
VLF3010ST-100MR53: Power Inductors 10uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF3010ST-100MR53
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.53 Amp Maximum DC Resistance : 0.49 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 2.8 mm W x 3 mm L x 1 mm H
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Shielded
Inductance : 10 uH
Maximum DC Current : 0.53 Amp
Maximum DC Resistance : 0.49 Ohms
Dimensions : 2.8 mm W x 3 mm L x 1 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF3010ST-100MR53
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±20%
Package / Case0.118" L x 0.110" W x 0.039" H (3.00mm x 2.80mm x 1.00mm)
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Current 530mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)490.0 mOhm Max