VLF3010ST-150MR38
Power Inductors 15uH 20%
product image
VLF3010ST-150MR38 Picture
SeekIC No. : 001183810 Detail
VLF3010ST-150MR38: Power Inductors 15uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF3010ST-150MR38
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 15 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.38 Amp Maximum DC Resistance : 0.61 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 2.8 mm W x 3 mm L x 1 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Shielded
Inductance : 15 uH
Maximum DC Resistance : 0.61 Ohms
Maximum DC Current : 0.38 Amp
Dimensions : 2.8 mm W x 3 mm L x 1 mm H