VLF3010ST-220MR34
Power Inductors 22uH 20%
product image
VLF3010ST-220MR34 Picture
SeekIC No. : 001183858 Detail
VLF3010ST-220MR34: Power Inductors 22uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF3010ST-220MR34
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 22 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.34 Amp Maximum DC Resistance : 0.97 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 2.8 mm W x 3 mm L x 1 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Shielded
Inductance : 22 uH
Maximum DC Current : 0.34 Amp
Maximum DC Resistance : 0.97 Ohms
Dimensions : 2.8 mm W x 3 mm L x 1 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF3010ST-220MR34
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22H
Tolerance±20%
Package / Case0.118" L x 0.110" W x 0.039" H (3.00mm x 2.80mm x 1.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 340mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)970.0 mOhm Max