VLF3012AT-100MR49
Power Inductors 10uH 0.49A 2.6x2.1x1.0mm
product image
VLF3012AT-100MR49 Picture
SeekIC No. : 001183779 Detail
VLF3012AT-100MR49: Power Inductors 10uH 0.49A 2.6x2.1x1.0mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF3012AT-100MR49
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.49 Amp Maximum DC Resistance : 0.41 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 2.6 mm W x 2.6 mm L x 1.2 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Shielded
Inductance : 10 uH
Maximum DC Current : 0.49 Amp
Maximum DC Resistance : 0.41 Ohms
Dimensions : 2.6 mm W x 2.6 mm L x 1.2 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF3012AT-100MR49
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±20%
Package / Case0.110" L x 0.102" W x 0.047" H (2.80mm x 2.60mm x 1.20mm)
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Current 490mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)410.0 mOhm Max