VLF3012AT-330MR27
Power Inductors 33uH 0.27A 2.6x2.1x1.0mm
product image
VLF3012AT-330MR27 Picture
SeekIC No. : 001183938 Detail
VLF3012AT-330MR27: Power Inductors 33uH 0.27A 2.6x2.1x1.0mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF3012AT-330MR27
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 33 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.27 Amp Maximum DC Resistance : 1.3 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 2.8 mm W x 2.6 mm L x 1.2 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 33 uH
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Shielded
Maximum DC Resistance : 1.3 Ohms
Maximum DC Current : 0.27 Amp
Dimensions : 2.8 mm W x 2.6 mm L x 1.2 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF3012AT-330MR27
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance33H
Tolerance±20%
Package / Case0.110" L x 0.102" W x 0.047" H (2.80mm x 2.60mm x 1.20mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 270mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.300 Ohm Max