VLF4010AT-6R8MR81
Power Inductors 6.8uH 0.32ohms 0.81A
product image
VLF4010AT-6R8MR81 Picture
SeekIC No. : 001183826 Detail
VLF4010AT-6R8MR81: Power Inductors 6.8uH 0.32ohms 0.81A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF4010AT-6R8MR81
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 6.8 uH Maximum DC Current : 0.81 Amp
Maximum DC Resistance : 0.32 Ohms Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Dimensions : 3.7 mm W x 3.5 mm L x 1.2 mm H Termination Style : SMD/SMT
Description
Tolerance :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 6.8 uH
Maximum DC Current : 0.81 Amp
Maximum DC Resistance : 0.32 Ohms
Dimensions : 3.7 mm W x 3.5 mm L x 1.2 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF4010AT-6R8MR81
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance6.8H
Tolerance±20%
Package / Case0.146" L x 0.138" W x 0.039" H (3.70mm x 3.50mm x 1.00mm)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 810mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)320.0 mOhm Max