VLF5010ST-100MR94
Power Inductors 10uH 0.31ohms 0.9A
product image
VLF5010ST-100MR94 Picture
SeekIC No. : 001183904 Detail
VLF5010ST-100MR94: Power Inductors 10uH 0.31ohms 0.9A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF5010ST-100MR94
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.94 Amp Maximum DC Resistance : 0.37 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 4.8 mm W x 4.6 mm L x 1 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 10 uH
Maximum DC Current : 0.94 Amp
Maximum DC Resistance : 0.37 Ohms
Dimensions : 4.8 mm W x 4.6 mm L x 1 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF5010ST-100MR94
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±20%
Package / Case0.189" L x 0.181" W x 0.039" H (4.80mm x 4.60mm x 1.00mm)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 940mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)370.0 mOhm Max