VLF5012ST-100M1R0
Power Inductors 10uH 0.29ohms 1.2A
product image
VLF5012ST-100M1R0 Picture
SeekIC No. : 001183805 Detail
VLF5012ST-100M1R0: Power Inductors 10uH 0.29ohms 1.2A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLF5012ST-100M1R0
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1 Amp Maximum DC Resistance : 0.29 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 4.8 mm W x 4.6 mm L x 1.2 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 10 uH
Maximum DC Current : 1 Amp
Maximum DC Resistance : 0.29 Ohms
Dimensions : 4.8 mm W x 4.6 mm L x 1.2 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLF5012ST-100M1R0
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±20%
Package / Case0.189" L x 0.181" W x 0.047" H (4.80mm x 4.60mm x 1.20mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 1A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)290.0 mOhm Max