VLME3100-GS08
Standard LED - SMD Yellow Non-Diffused 45mcd(typ)@10mA
product image
VLME3100-GS08 Picture
SeekIC No. : 0047592 Detail
VLME3100-GS08: Standard LED - SMD Yellow Non-Diffused 45mcd(typ)@10mA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLME3100-GS08
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
LED Size : 3 mm x 2.8 mm x 1.75 mm Illumination Color : Yellow
Wavelength/Color Temperature : 588 nm Lens Color/Style : Water Clear
Forward Current : 10 mA Forward Voltage : 2 V
Luminous Intensity : 45 mcd Viewing Angle : 120 deg
Packaging : Reel
Illumination Color : Yellow
Viewing Angle : 120 deg
Forward Voltage : 2 V
Luminous Intensity : 45 mcd
Wavelength/Color Temperature : 588 nm
LED Size : 3 mm x 2.8 mm x 1.75 mm
Forward Current : 10 mA