VLMG3100-GS08
Standard LED - SMD Green Non-Diffused 10mcd(typ)@10mA
product image
VLMG3100-GS08 Picture
SeekIC No. : 0047195 Detail
VLMG3100-GS08: Standard LED - SMD Green Non-Diffused 10mcd(typ)@10mA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLMG3100-GS08
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
LED Size : 3 mm x 2.8 mm x 1.75 mm Illumination Color : Green
Wavelength/Color Temperature : 575 nm Lens Color/Style : Water Clear
Forward Current : 10 mA Forward Voltage : 2.2 V
Luminous Intensity : 16 mcd Viewing Angle : 120 deg
Packaging : Reel
Description
Illumination Color : Green
Viewing Angle : 120 deg
Luminous Intensity : 16 mcd
Forward Voltage : 2.2 V
LED Size : 3 mm x 2.8 mm x 1.75 mm
Forward Current : 10 mA