VLMH3100-GS08
Standard LED - SMD Red Non-Diffused 10mcd(typ)@10mA
product image
VLMH3100-GS08 Picture
SeekIC No. : 0047580 Detail
VLMH3100-GS08: Standard LED - SMD Red Non-Diffused 10mcd(typ)@10mA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLMH3100-GS08
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
LED Size : 3 mm x 2.8 mm x 1.75 mm Illumination Color : Amber
Wavelength/Color Temperature : 625 nm Lens Color/Style : Water Clear
Forward Current : 10 mA Forward Voltage : 2 V
Luminous Intensity : 10 mcd Viewing Angle : 120 deg
Viewing Angle : 120 deg
Forward Voltage : 2 V
Illumination Color : Amber
Wavelength/Color Temperature : 625 nm
Luminous Intensity : 10 mcd
LED Size : 3 mm x 2.8 mm x 1.75 mm
Forward Current : 10 mA