VLMV3100-GS08
Standard LED - SMD Green/Red Non-Diff 6.0mcd(max)@10mA
product image
VLMV3100-GS08 Picture
SeekIC No. : 0047173 Detail
VLMV3100-GS08: Standard LED - SMD Green/Red Non-Diff 6.0mcd(max)@10mA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLMV3100-GS08
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
LED Size : 3 mm x 2.8 mm x 1.75 mm Illumination Color : Red, Green
Wavelength/Color Temperature : 625 nm, 575 nm Lens Color/Style : Water Clear
Forward Current : 10 mA Forward Voltage : 2.4 V
Luminous Intensity : 6 mcd Viewing Angle : 120 deg
Viewing Angle : 120 deg
Illumination Color : Red, Green
Forward Voltage : 2.4 V
LED Size : 3 mm x 2.8 mm x 1.75 mm
Forward Current : 10 mA