VLS252015T-4R7MR89
Power Inductors 4.7uH 0.318ohms 1.2A
product image
VLS252015T-4R7MR89 Picture
SeekIC No. : 001183866 Detail
VLS252015T-4R7MR89: Power Inductors 4.7uH 0.318ohms 1.2A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLS252015T-4R7MR89
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 4.7 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.89 Amp Maximum DC Resistance : 0.318 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L x 1.5 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 4.7 uH
Maximum DC Current : 0.89 Amp
Maximum DC Resistance : 0.318 Ohms
Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L x 1.5 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationVLS252015T-4R7MR89
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7H
Tolerance±20%
Package / Case0.098" L x 0.079" W x 0.059" H (2.50mm x 2.00mm x 1.50mm)
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 890mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)318.0 mOhm Max