VLS3010ET-1R0N
Power Inductors 1uH
product image
VLS3010ET-1R0N Picture
SeekIC No. : 001174067 Detail
VLS3010ET-1R0N: Power Inductors 1uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VLS3010ET-1R0N
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 1 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 1.8 Amps Maximum DC Resistance : 0.072 Ohms
Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1 mm H Shielding : Shielded
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 3010
Description
Operating Temperature Range :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Termination Style : SMD/SMT
Shielding : Shielded
Inductance : 1 uH
Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 1.8 Amps
Maximum DC Resistance : 0.072 Ohms
Dimensions : 3 mm W x 3 mm L x 1 mm H