VN4012L-P002
MOSFET 400V 12Ohm
product image
VN4012L-P002 Picture
SeekIC No. : 00167211 Detail
VN4012L-P002: MOSFET 400V 12Ohm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VN4012L-P002
Mfg:
Supertex
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 400 V
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V Continuous Drain Current : 160 mA
Resistance Drain-Source RDS (on) : 12 Ohms Configuration : Single
Maximum Operating Temperature : + 150 C Mounting Style : Through Hole
Package / Case : TO-92 Packaging : Reel
Description
Transistor Polarity : N-Channel
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V
Configuration : Single
Packaging : Reel
Mounting Style : Through Hole
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Drain-Source Breakdown Voltage : 400 V
Package / Case : TO-92
Resistance Drain-Source RDS (on) : 12 Ohms
Continuous Drain Current : 160 mA