VNB14NV04-E
Power Switch ICs - Power Distribution N-CH 42V 14A ONMIFET
product image
VNB14NV04-E Picture
SeekIC No. : 00629880 Detail
VNB14NV04-E: Power Switch ICs - Power Distribution N-CH 42V 14A ONMIFET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VNB14NV04-E
Quick Details
Number of Outputs : 1 On Resistance (Max) : 35 mOhms
Operating Supply Voltage : 18 V Supply Current (Max) : 0.1 mA
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : D2PAK
Description
On Time (Max) :
Off Time (Max) :
Maximum Operating Temperature :
Mounting Style : SMD/SMT
Number of Outputs : 1
Package / Case : D2PAK
On Resistance (Max) : 35 mOhms
Operating Supply Voltage : 18 V
Supply Current (Max) : 0.1 mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationVNB14NV04-E
Voltage - Supply-
On-State Resistance35 mOhm
Current - Output / Channel-
Current - Peak Output18A