VND10N06-E
Power Switch ICs - Power Distribution N-Ch 60V 10A OmniFET
product image
VND10N06-E Picture
SeekIC No. : 00629958 Detail
VND10N06-E: Power Switch ICs - Power Distribution N-Ch 60V 10A OmniFET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VND10N06-E
Mfg:
STMicroelectronics
Quick Details
Number of Outputs : 1 On Resistance (Max) : 0.15 Ohms
Supply Current (Max) : 0.15 mA Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TO-252
Description
On Time (Max) :
Off Time (Max) :
Operating Supply Voltage :
Maximum Operating Temperature :
Mounting Style : SMD/SMT
Number of Outputs : 1
On Resistance (Max) : 0.15 Ohms
Package / Case : TO-252
Supply Current (Max) : 0.15 mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationVND10N06-E
VendorSTMicroelectronics
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Package / CaseDPak, SC-63, TO-252 (2 leads+tab)
Mounting TypeSurface Mount
TypeLow Side
Voltage - Supply-
On-State Resistance150 mOhm
Current - Output / Channel-
Current - Peak Output10A