VNL5160S5TR-E: Power Driver ICs Double Ch High Side Driver analog currnt
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
Power Driver ICs Double Ch High Side Driver analog currnt
| Product : | Driver ICs - Various | Type : | Low Side |
| Supply Current : | 0.025 mA | Mounting Style : | SMD/SMT |
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | VNL5160S5TR-E |
| Vendor | STMicroelectronics |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Package / Case | 8-SOIC |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Low Side |
| Voltage - Supply | - |
| On-State Resistance | 160 mOhm |
| Current - Output / Channel | - |
| Current - Peak Output | 5A |