VNP14NV04-E
Power Driver ICs N-Ch 40V 14A OmniFET
product image
VNP14NV04-E Picture
SeekIC No. : 00536721 Detail
VNP14NV04-E: Power Driver ICs N-Ch 40V 14A OmniFET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VNP14NV04-E
Mfg:
STMicroelectronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Half-Bridge Drivers Type : Non-Inverting
Rise Time : 350 ns Fall Time : 150 ns
Supply Voltage - Max : 8 V Supply Voltage - Min : 6 V
Supply Current : 0.15 mA Maximum Power Dissipation : 74 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C Mounting Style : Through Hole
Package / Case : TO-220AB Packaging : Tube
Description
Product : Half-Bridge Drivers
Packaging : Tube
Supply Voltage - Min : 6 V
Fall Time : 150 ns
Mounting Style : Through Hole
Type : Non-Inverting
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Supply Current : 0.15 mA
Supply Voltage - Max : 8 V
Package / Case : TO-220AB
Rise Time : 350 ns
Maximum Power Dissipation : 74 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationVNP14NV04-E
Voltage - Supply-
On-State Resistance35 mOhm
Current - Output / Channel-
Current - Peak Output18A