VNP35NV04-E
Power Switch ICs - Power Distribution N-Ch 70V 35A OmniFET
product image
VNP35NV04-E Picture
SeekIC No. : 00630049 Detail
VNP35NV04-E: Power Switch ICs - Power Distribution N-Ch 70V 35A OmniFET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VNP35NV04-E
Quick Details
Number of Outputs : 1 On Resistance (Max) : 13 mOhms
Operating Supply Voltage : 18 V Supply Current (Max) : 0.1 mA
Mounting Style : Through Hole Package / Case : TO-220AB
Description
On Time (Max) :
Off Time (Max) :
Maximum Operating Temperature :
Number of Outputs : 1
Mounting Style : Through Hole
Package / Case : TO-220AB
Operating Supply Voltage : 18 V
On Resistance (Max) : 13 mOhms
Supply Current (Max) : 0.1 mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationVNP35NV04-E
Voltage - Supply-
On-State Resistance13 mOhm
Current - Output / Channel-
Current - Peak Output45A