VNV35N07-E
Power Switch ICs - Power Distribution N-Ch 70V 35A OmniFET
product image
VNV35N07-E Picture
SeekIC No. : 00629912 Detail
VNV35N07-E: Power Switch ICs - Power Distribution N-Ch 70V 35A OmniFET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VNV35N07-E
Quick Details
Number of Outputs : 1 On Resistance (Max) : 28 mOhms
Operating Supply Voltage : 18 V Supply Current (Max) : 0.25 mA
Number of Outputs : 1
On Resistance (Max) : 28 mOhms
Package / Case : PowerSO-10
Operating Supply Voltage : 18 V
Supply Current (Max) : 0.25 mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationVNV35N07-E
VendorSTMicroelectronics
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Package / CasePowerSO-10 Exposed Bottom Pad
Mounting TypeSurface Mount
TypeLow Side
Voltage - Supply-
On-State Resistance28 mOhm
Current - Output / Channel-
Current - Peak Output35A