VPU-S200-27.6
PWR SUPPLY PFC 200W 27.6V 7.2A
product image
VPU-S200-27.6 Picture
SeekIC No. : 003806325 Detail
VPU-S200-27.6: PWR SUPPLY PFC 200W 27.6V 7.2A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VPU-S200-27.6
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: V-Infinity VPU-S200 Manufacturer: CUI Inc
Type: Standard Product Number of Outputs: 1
Minimum Operating Temperature : - 40 C Voltage - Output: 27.6V
Voltage - Input: 85 ~ 264VAC Output - 1 @ Current (Max): 27.6 VDC @ 7.2A
Output - 2 @ Current (Max): - Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 200W
Power Supply Type: Switching (Open Frame) Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 6.80" L x 3.80" W x 1.50" H (172.7mm x 96.5mm x 38.1mm)
Operating Temperature: -10°C ~ 65°C
Description
Manufacturer: CUI Inc
Type: Standard Product
Number of Outputs: 1
Voltage - Input: 85 ~ 264VAC
Output - 2 @ Current (Max): -
Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): -
Power Supply Type: Switching (Open Frame)
Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount
Series: V-Infinity VPU-S200
Power (Watts): 200W
Size / Dimension: 6.80" L x 3.80" W x 1.50" H (172.7mm x 96.5mm x 38.1mm)
Efficiency: -
Voltage - Output: 27.6V
Output - 1 @ Current (Max): 27.6 VDC @ 7.2A
Parameters:
Technical/Catalog InformationVPU-S200-27.6
VendorCUI Inc
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)200W
Voltage - Output27.6VDC
Voltage - Input85 ~ 264VAC
1st Output27.6 VDC @ 7.2A