VPU-S200-3.3
PWR SUPPLY W/PFC 100W 3.3V 30A
product image
VPU-S200-3.3 Picture
SeekIC No. : 003806326 Detail
VPU-S200-3.3: PWR SUPPLY W/PFC 100W 3.3V 30A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VPU-S200-3.3
Quick Details
Series: V-Infinity VPU-S200 Manufacturer: CUI Inc
Type: Standard Product Number of Outputs: 1
Voltage - Output: 3.3V Voltage Reference : Internal
Voltage - Input: 85 ~ 264VAC Output - 1 @ Current (Max): 3.3 VDC @ 30A
Output - 2 @ Current (Max): - Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 200W
Power Supply Type: Switching (Open Frame) Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 6.80" L x 3.80" W x 1.50" H (172.7mm x 96.5mm x 38.1mm)
Operating Temperature: -10°C ~ 65°C
Description
Manufacturer: CUI Inc
Type: Standard Product
Number of Outputs: 1
Voltage - Input: 85 ~ 264VAC
Output - 2 @ Current (Max): -
Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): -
Power Supply Type: Switching (Open Frame)
Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount
Efficiency: 75%
Voltage - Output: 3.3V
Series: V-Infinity VPU-S200
Power (Watts): 200W
Size / Dimension: 6.80" L x 3.80" W x 1.50" H (172.7mm x 96.5mm x 38.1mm)
Output - 1 @ Current (Max): 3.3 VDC @ 30A
Parameters:
Technical/Catalog InformationVPU-S200-3.3
VendorCUI Inc
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)100W
Voltage - Output3.3V
Voltage - Input85 ~ 264VAC
1st Output3.3 VDC @ 30A