VR1005AAA180-T
Varistors VARISTOR SMD 0402 18V 140pF
product image
VR1005AAA180-T Picture
SeekIC No. : 00702221 Detail
VR1005AAA180-T: Varistors VARISTOR SMD 0402 18V 140pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VR1005AAA180-T
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Voltage Rating DC : 10 V Voltage Rating AC : 18 V
Clamping Voltage : 32 V Peak Surge Current : 10 A
Capacitance : 140 pF Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Product :
Diameter :
Surge Energy Rating :
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating AC : 18 V
Voltage Rating DC : 10 V
Clamping Voltage : 32 V
Peak Surge Current : 10 A
Capacitance : 140 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationVR1005AAA180-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts10VDC
Current-Surge10A
Package / Case0402 (1005 metric)
Varistor Voltage18V