VR68000002005JAC00
Metal Film Resistors - Through Hole 1watt 20Mohms 5%
product image
VR68000002005JAC00 Picture
SeekIC No. : 001602225 Detail
VR68000002005JAC00: Metal Film Resistors - Through Hole 1watt 20Mohms 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VR68000002005JAC00
Mfg:
Vishay/BC Components
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Resistance : 20 MOhms Tolerance : 5 %
Power Rating : 1 Watt Voltage Rating : 10 KVolts
Temperature Coefficient : 200 PPM / C Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C Dimensions : 6.8 mm Dia. x 18 mm L
Packaging : Ammo
Description
Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Tolerance : 5 %
Power Rating : 1 Watt
Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Packaging : Ammo
Resistance : 20 MOhms
Voltage Rating : 10 KVolts
Dimensions : 6.8 mm Dia. x 18 mm L