VR68000005603JAC00
RES 560K OHM METAL FILM 1W 5%
product image
VR68000005603JAC00 Picture
SeekIC No. : 004105866 Detail
VR68000005603JAC00: RES 560K OHM METAL FILM 1W 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VR68000005603JAC00
Quick Details
Series: VR68 Manufacturer: Vishay BC Components
Resistance (Ohms): 560k Power (Watts): 1W
Composition: Metal Film Program Memory Size : 264 KB
Features: Pulse Withstanding Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Tolerance: ±5% Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.268" Dia x 0.709" L (6.80mm x 18.00mm) Height: -
Number of Terminations: 2
Description
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial
Height: -
Number of Terminations: 2
Resistance (Ohms): 560k
Composition: Metal Film
Packaging: Tape & Box (TB)
Power (Watts): 1W
Features: Pulse Withstanding
Manufacturer: Vishay BC Components
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Series: VR68
Size / Dimension: 0.268" Dia x 0.709" L (6.80mm x 18.00mm)