VRM64-80-12-UY
DC/DC Converters 10.8-13.2Vin 80A 3.68" x 0.75" x 1.25
product image
VRM64-80-12-UY Picture
SeekIC No. : 002715562 Detail
VRM64-80-12-UY: DC/DC Converters 10.8-13.2Vin 80A 3.68" x 0.75" x 1.25
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VRM64-80-12-UY
Mfg:
Emerson / Astec Power
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Output Power : 124 W Input Voltage Range : 10.8 V to 13.2 V
Input Voltage (nominal) : 12 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 0.8 V to 1.55 V Output Current (Channel 1) : 80 A
Package / Case Size : 93.35 mm x 29.46 mm x 19.05 mm
Description
Product :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Input Voltage Range : 10.8 V to 13.2 V
Input Voltage (nominal) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 80 A
Output Power : 124 W
Output Voltage (Channel 1) : 0.8 V to 1.55 V