VSBU-120-48
POWER SUPPLY W/PFC 120W 48V
product image
VSBU-120-48 Picture
SeekIC No. : 003808814 Detail
VSBU-120-48: POWER SUPPLY W/PFC 120W 48V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSBU-120-48
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Conversion Rate : 175000 KSPs Voltage - Output: 48V
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC Output - 1 @ Current (Max): 48 VDC @ 2.5A
Output - 2 @ Current (Max): - Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 120W
Power Supply Type: Switching (Open Frame) Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Chassis Mount
Efficiency: 80%
Voltage - Output: 48V
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC
Power (Watts): 120W
Series: V-Infinity VSBU-120
Output - 1 @ Current (Max): 48 VDC @ 2.5A
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationVSBU-120-48
Number of Outputs1
Power (Watts)120W
Voltage - Output48V
Voltage - Input90 ~ 264VAC
1st Output48 VDC @ 3A