VSBU-120-D524B
POWER SUPPLY W/PFC 120W 5/-24V
product image
VSBU-120-D524B Picture
SeekIC No. : 003810970 Detail
VSBU-120-D524B: POWER SUPPLY W/PFC 120W 5/-24V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSBU-120-D524B
  • Qty
  • 0~50
Conversion Rate : 175000 KSPs Voltage - Output: 5V, -24V
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC Output - 1 @ Current (Max): 5 VDC @ 15A
Output - 2 @ Current (Max): -24 VDC @ 2A Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 120W
Power Supply Type: Switching (Open Frame) Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Chassis Mount
Efficiency: 80%
Number of Outputs: 2
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC
Power (Watts): 120W
Series: V-Infinity VSBU-120
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)
Output - 1 @ Current (Max): 5 VDC @ 15A
Voltage - Output: 5V, -24V
Output - 2 @ Current (Max): -24 VDC @ 2A
Parameters:
Technical/Catalog InformationVSBU-120-D524B
Number of Outputs2
Power (Watts)120W
Voltage - Output5V, -24V
Voltage - Input90 ~ 264VAC
1st Output5 VDC @ 15A
2nd Output-24 VDC @ 2A