VSBU-120-T3512B
POWER SUPPLY PFC 91.5W 3.3/5/12V
product image
VSBU-120-T3512B Picture
SeekIC No. : 003810955 Detail
VSBU-120-T3512B: POWER SUPPLY PFC 91.5W 3.3/5/12V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSBU-120-T3512B
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Number of Outputs: 3 Voltage - Output: 3.3V, 5V, 12V
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC Output - 1 @ Current (Max): 3.3 VDC @ 15A
Output - 2 @ Current (Max): 5 VDC @ 6A Output - 3 @ Current (Max): 12 VDC @ 1A
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 120W
Power Supply Type: Switching (Open Frame) Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Chassis Mount
Efficiency: 80%
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC
Power (Watts): 120W
Series: V-Infinity VSBU-120
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)
Number of Outputs: 3
Voltage - Output: 3.3V, 5V, 12V
Output - 1 @ Current (Max): 3.3 VDC @ 15A
Output - 2 @ Current (Max): 5 VDC @ 6A
Output - 3 @ Current (Max): 12 VDC @ 1A
Parameters:
Technical/Catalog InformationVSBU-120-T3512B
Number of Outputs3
Power (Watts)120W
Voltage - Output3.3V, 5V, 12V
Voltage - Input90 ~ 264VAC
1st Output3.3 VDC @ 15A
2nd Output5 VDC @ 6A
3rd Output12 VDC @ 1A