VSCP-2K4-12
PWR SPLY PFC 2400W 12V 100A/200A
product image
VSCP-2K4-12 Picture
SeekIC No. : 003812145 Detail
VSCP-2K4-12: PWR SPLY PFC 2400W 12V 100A/200A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSCP-2K4-12
Quick Details
Series: V-Infinity VSCP-2K4 Output Type : Voltage
Manufacturer: CUI Inc Type: Standard Product
Number of Outputs: 1 Voltage - Output: 12V
Voltage - Input: 90 ~ 260VAC Output - 1 @ Current (Max): 12 VDC @ 200A
Output - 2 @ Current (Max): - Output - 3 @ Current (Max): -
Output - 4 @ Current (Max): - Power (Watts): 2400W
Power Supply Type: Switching (Closed Frame) Applications: Commercial
Mounting Type: Chassis Mount Size / Dimension: 13.07" L x 8.35" W x 4.88" H (332.0mm x 212.0mm x 123.9mm)
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Number of Outputs: 1
Voltage - Output: 12V
Mounting Type: Chassis Mount
Power Supply Type: Switching (Closed Frame)
Efficiency: 84%
Voltage - Input: 90 ~ 260VAC
Series: V-Infinity VSCP-2K4
Output - 1 @ Current (Max): 12 VDC @ 200A
Power (Watts): 2400W
Size / Dimension: 13.07" L x 8.35" W x 4.88" H (332.0mm x 212.0mm x 123.9mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationVSCP-2K4-12
Number of Outputs1
Power (Watts)2400W
Voltage - Output12V
Voltage - Input90 ~ 260VAC
1st Output12 VDC @ 200A