VSK-S10-15UA
CONV AC/DC 10W 15V 0.7A PCB
product image
VSK-S10-15UA Picture
SeekIC No. : 003622919 Detail
VSK-S10-15UA: CONV AC/DC 10W 15V 0.7A PCB
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSK-S10-15UA
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: V-Infinity VSK-S10 Manufacturer: CUI Inc
Number of Outputs: 1 Interface Type : QSPI, SPI
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC Voltage - Output 1: 15V
Voltage - Output 2: - Voltage - Output 3: -
Voltage - Output 4: - Current - Output (Max): 700mA
Power (Watts): 10W Power Supply Type: Switching (Closed Frame)
Applications: Commercial Features: OTP, OVP, SCP
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C Efficiency: 78%
Mounting Type: Through Hole
Description
Manufacturer: CUI Inc
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Voltage - Output 4: -
Power Supply Type: Switching (Closed Frame)
Applications: Commercial
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Mounting Type: Through Hole
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Efficiency: 78%
Voltage - Output 1: 15V
Features: OTP, OVP, SCP
Current - Output (Max): 700mA
Power (Watts): 10W
Series: V-Infinity VSK-S10
Size / Dimension: 2.10" L x 1.12" W x 0.75" H (53.5mm x 28.5mm x 19.5mm)