VSML31151/10.228M
OSCILLATOR 10.228MHZ SMD VCXO
product image
VSML31151/10.228M Picture
SeekIC No. : 003415412 Detail
VSML31151/10.228M: OSCILLATOR 10.228MHZ SMD VCXO
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSML31151/10.228M
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: VSML31151 Manufacturer: Connor-Winfield
Type: VCXO Frequency: 10.228MHz
Function: Tri-State (Output Enable) Output: LVCMOS
Voltage - Supply: 3.3V Frequency Stability: ±25ppm
Operating Temperature: 0°C ~ 85°C Packaging : Tray
Current - Supply (Max): 50mA Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.550" L x 0.350" W (13.97mm x 8.89mm)
Height: 0.160" (4.06mm) Package / Case: 6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Description
Function: Tri-State (Output Enable)
Voltage - Supply: 3.3V
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
Current - Supply (Max): 50mA
Frequency Stability: ±25ppm
Type: VCXO
Package / Case: 6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Packaging: Bulk
Output: LVCMOS
Manufacturer: Connor-Winfield
Series: VSML31151
Frequency: 10.228MHz
Operating Temperature: 0°C ~ 85°C
Size / Dimension: 0.550" L x 0.350" W (13.97mm x 8.89mm)
Height: 0.160" (4.06mm)