VSOR1601102JUF
Resistor Networks & Arrays 1Kohms 16pin Bus 5%
product image
VSOR1601102JUF Picture
SeekIC No. : 001576119 Detail
VSOR1601102JUF: Resistor Networks & Arrays 1Kohms 16pin Bus 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSOR1601102JUF
Mfg:
Vishay/Thin Film
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Bussed
Number of Resistors : 15 Resistor Values : 1 KOhms
Tolerance : 5 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 16 Package / Case : SOIC-16
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Dimensions : 3.86 mm W x 9.91 mm L x 1.63 mm H
Lead Spacing : 1.27 mm Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Tube
Description
Product Type : Networks
Number of Pins : 16
Package / Case : SOIC-16
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Lead Spacing : 1.27 mm
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Packaging : Tube
Circuit Type : Bussed
Number of Resistors : 15
Resistor Values : 1 KOhms
Dimensions : 3.86 mm W x 9.91 mm L x 1.63 mm H