VSSR1601102GTF
RES ARRAY 1K OHM 15 RES 16-LSSOP
product image
VSSR1601102GTF Picture
SeekIC No. : 003956713 Detail
VSSR1601102GTF: RES ARRAY 1K OHM 15 RES 16-LSSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSSR1601102GTF
Quick Details
Series: VSSR Manufacturer: Vishay Thin Film
Circuit Type: Bussed Resistance (Ohms): 1k
Number of Resistors: 15 Number of Pins: 16
On-Chip ADC : Yes Power Per Element: 100mW
Tolerance: ±2% Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Applications: - Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 16-LSSOP (0.154", 3.90mm Width) Supplier Device Package: MC-153
Size / Dimension: 0.193" L x 0.154" W (4.90mm x 3.91mm) Height: 0.064" (1.63mm)
Description
Applications: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Resistance (Ohms): 1k
Number of Pins: 16
Circuit Type: Bussed
Number of Resistors: 15
Tolerance: ±2%
Power Per Element: 100mW
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Series: VSSR
Manufacturer: Vishay Thin Film
Package / Case: 16-LSSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: MC-153
Size / Dimension: 0.193" L x 0.154" W (4.90mm x 3.91mm)
Height: 0.064" (1.63mm)