VSSR1601222JUF
RES ARRAY 2.2K OHM 15 RES LSSOP
product image
VSSR1601222JUF Picture
SeekIC No. : 003954765 Detail
VSSR1601222JUF: RES ARRAY 2.2K OHM 15 RES LSSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
VSSR1601222JUF
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: VSSR Manufacturer: Vishay Thin Film
Circuit Type: Bussed Resistance (Ohms): 2.2k
Number of Resistors: 15 Data RAM Size : 200 KB
Number of Pins: 16 Power Per Element: 100mW
Tolerance: ±5% Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Applications: - Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 16-LSSOP (0.154", 3.90mm Width) Supplier Device Package: MC-153
Size / Dimension: 0.193" L x 0.154" W (4.90mm x 3.91mm) Height: 0.064" (1.63mm)
Description
Tolerance: ±5%
Applications: -
Mounting Type: Surface Mount
Resistance (Ohms): 2.2k
Number of Resistors: 15
Power Per Element: 100mW
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Packaging: Tube
Series: VSSR
Manufacturer: Vishay Thin Film
Package / Case: 16-LSSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: MC-153
Size / Dimension: 0.193" L x 0.154" W (4.90mm x 3.91mm)
Height: 0.064" (1.63mm)