W24L010A
Features: · High speed access time:10/12/15 nS (max.)· Low power consumption: - Active: 300 mW (typ.)· Single +3.3V power supply· Fully static operation· All inputs and outputs directly TTL/LVTTL compatible· Three-state outputs· Available packages: 32-pin 300 mil SOJ, skinny DIP and TSOPPinoutSpec...
product image
W24L010A Picture
SeekIC No. : 004544509 Detail
W24L010A: Features: · High speed access time:10/12/15 nS (max.)· Low power consumption: - Active: 300 mW (typ.)· Single +3.3V power supply· Fully static operation· All inputs and outputs directly TTL/LVTTL co...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
W24L010A
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
· High speed access time:10/12/15 nS (max.)
· Low power consumption: - Active: 300 mW (typ.)
· Single +3.3V power supply
· Fully static operation
· All inputs and outputs directly TTL/LVTTL compatible
· Three-state outputs
· Available packages: 32-pin 300 mil SOJ, skinny DIP and TSOP
Pinout
  Connection Diagram
Specifications
PARAMETER RATING UNIT
Supply Voltage to VSS Potential -0.5 to +7.0 V
Input/Output to VSS Potential -0.5 to VDD +0.5 V
Allowable Power Dissipation 1.0 W
Storage Temperature -65 to +150 °C
Operating Temperature 0 to 70 °C