W25B40VSNIG
IC FLASH 4MBIT 40MHZ 8SOIC
product image
W25B40VSNIG Picture
SeekIC No. : 003559655 Detail
W25B40VSNIG: IC FLASH 4MBIT 40MHZ 8SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
W25B40VSNIG
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: SpiFlash® Manufacturer: Winbond Electronics
Format - Memory: FLASH Memory Type: FLASH
Memory Size: 4M (512K x 8) Speed: 40MHz
THD plus Noise : 1.5 %, 0.4 % Interface: SPI Serial
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Supplier Device Package: 8-SOIC
Description
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging: Tube
Supplier Device Package: 8-SOIC
Format - Memory: FLASH
Memory Type: FLASH
Interface: SPI Serial
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V
Memory Size: 4M (512K x 8)
Series: SpiFlash®
Manufacturer: Winbond Electronics
Speed: 40MHz