W77E058A40FL
IC MCU 8-BIT 32K FLASH 44-PQFP
product image
W77E058A40FL Picture
SeekIC No. : 003513088 Detail
W77E058A40FL: IC MCU 8-BIT 32K FLASH 44-PQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
W77E058A40FL
  • Qty
  • 0~96
Quick Details
Series: W77 Manufacturer: Nuvoton Technology Corporation of America
Core Processor: 8051 Core Size: 8-Bit
Speed: 40MHz Connectivity: EBI/EMI, Serial Port
Peripherals: POR, WDT Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V
Number of I /O: 36 Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
Program Memory Type: FLASH EEPROM Size: -
RAM Size: 1K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5 V ~ 5.5 V
Data Converters: - Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Package / Case: 44-BQFP
Description
Core Size: 8-Bit
Peripherals: POR, WDT
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: -
Data Converters: -
Oscillator Type: Internal
Packaging: Tray
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
RAM Size: 1K x 8
Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
Number of I /O: 36
Speed: 40MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5 V ~ 5.5 V